WhatsApp Destek

900 ₺ ve üzeri siparişlerinizde KARGO BEDAVA

Cinsel Arzu Nedir? Nasıl Arttırılır?

Cinsel Arzu Nedir? Nasıl Arttırılır? Cinsel İsteği Artırmanın Yolları

Uzun süreli bir ilişkide cinsel dürtüyü destekleyen Cinsel arzu nedirNasıl arttırılır?
Bu soru uzun zamandır bilim adamlarının, eğitimcilerin, klinisyenlerin ve genel halkın ilgisini çekmiştir. Edebiyat, sanat ve medya da çeşitli kültürler için önemli olan bu konuyu göz ardı etmemektedir. Bütün bunlar, cinsel istekle ilişkili faktörlere bakan bir dizi çalışmanın ortaya çıkmasına neden oldu. Ancak, mevcut literatürün tüm hacmini sentezlemek ve bugün bu alanda gelecekteki araştırmaların temelini oluşturacak bir kavramsal model geliştirmek henüz mümkün olmamıştır.
Romantik ilişkilerde cinsel dürtünün önemi yadsınamaz. Araştırmacılar ayrıca, bir kişinin cinsel ihtiyaçlarını, bir partnerle olan ilişkilerini ve genel olarak iyi olma duygusunu tatmin etmedeki rolünü sürekli olarak not etmişlerdir.

Cinsel İstek Nedir?

Cinsel istek, arzu ya da sizi seks yapmaya ya da yakınlaşmaya sevk eden herhangi bir güdü olarak anlaşılır. Cinsel davranışın aktif mi yoksa pasif mi olduğu birçok faktöre bağlıdır. Cinsel arzu nedirNasıl arttırılır? Bir kişinin cinsel arzu nesneleri farklı kişiler olabilir. Ve cinsel istek, bir tür cinsel davranışın özelliklerinden biri olmasına rağmen, cinsel ilişki sıklığı ile pek ölçülemez, çünkü cinsel istek sadece davranış değildir. Ek olarak, böyle bir yaklaşım, ilişkilerin gelişiminin dinamikleri, sıkıntılar ve stresler gibi önemli faktörleri ve ayrıca arzunun varlığını yargılayamayacağı çok çeşitli cinsel ilişki biçimlerini dikkate almaz. Cinsiyetin kalitesi sadece cinsel aktivitenin tezahür sıklığı ile ölçülebilir. Ayrıca, cinsel istek, mutlaka cinsel aktiviteye yol açmaz, çünkü insanlar, varlığına veya yokluğuna bakılmaksızın cinsel davranış sergileyebilirler.

Arzu ve Uyarılma Arasındaki Fark

Cinsel istek ve uyarılma elbette ilişkilidir, ancak bu durumların doğası farklıdır. Araştırmacılara göre arzunun psikolojik nedenleri vardır ve uyarılma arzuya verilen fizyolojik bir tepkidir.
Cinsel istek, uyarılmadan önce ortaya çıkan içsel bir dürtüdür ve uyarılma, cinsel uyaranın kabul edildiği anlamına gelen, cinsel organların yağlanması, ereksiyon ve genişlemesi şeklinde fizyolojik bir yanıt olarak kabul edilir. Arzu, fizyolojik bir uyarılma tepkisinden önce gelebilir veya onu takip edebilir ve cinsel psikofizyoloji alanındaki çoğu çalışmada belirtildiği gibi cinsel uyarılma hem nesnel (fizyolojik) hem de öznel (iç gözlem) olabilir.

Kadın Libido Nasıl Artırılır?

Bir kadının cinselliğini nasıl iyileştirebileceği sorusu karmaşıktır ve hem psikolojik düzeltme hem de farmakoterapi yöntemlerini içerir. Başlangıçta, doğum öncesi kliniğini ziyaret etmeniz ve gerekli muayeneden geçmeniz gereken nöroendokrin sistem hastalıkları olasılığı dışlanMAmalıdır. Tezahürlerinden biri kadınlarda cinsel arzunun ihlali olan endokrin bozuklukların zamanında teşhis ve tedavisi, sağlığın korunmasına ve kadın libidosunun artmasına yardımcı olacaktır.

Hastalıklar söz konusu olmadığında, doğal hormonal dengeyi korumak önemlidir. Bu, biyokimyasal hormonal zincirin altında yatan temel mikro besinlerin (vitaminler ve mineraller) eksikliğinin nazikçe düzeltilmesiyle yardımcı olabilir. İstenen sonuç, döngünün aşamalarına göre derlenmiş, kadınlar için dengeli bir vitamin ve mineral kompleksinin kurs kullanımıyla elde edilebilir.

Kadın Cinselliğindeki Düşüşün Nedenleri

Kadın cinselliğindeki düşüşün nedenleri üzerinde daha ayrıntılı olarak durmaya değer. Bu yön, en iyi şekilde, birkaç bilimsel disiplinin bakış açısıyla açıklandığında ortaya çıkar: psikoloji, seksoloji ve fizyoloji. Kadın cinselliğinin psikolojik bileşeni, cinsel çekimin hangi nesneye yönlendirileceğini, nasıl gerçekleştirileceğini ve hangi duygularla renkleneceğini belirler. Bu, belirli erojen bölgelerin belirlenmesinde, şehvetin doğasında ve nihayetinde orgazma ulaşmada önemli bir noktadır.
Kadın libidosunun oluşumu ve işleyişi çeşitli psikososyal faktörlerden olumsuz etkilenir
çatışmalı ailelerde bağnaz yetiştirme veya yetiştirme;

  • Hazırlıksız ve bilgisiz psikoseksüel ilk çıkış
  • Bir ortakla uyumsuz ilişki
  • Olumsuz sosyal koşulların varlığı
  • Stres, depresyon, kaygı
  • İstenmeyen gebelik korkusu
  • Yakınlıktan olumsuz sonuçlar beklentisi

Bazen bu nedenler o kadar önemlidir ki cinsel libidoyu tamamen bastırabilirler.

Kadın ve Erkek Cinselliği için Vitamin ve Uyarıcı Kompleksi

Libidoyu korumak ve arttırmak isteyen kadın ve erkekler, bileşiminde hormonlar olmadan vücuttaki hormonal dengenin normalleşmesine nazikçe katkıda bulunan vitamin-mineral kompleksine dikkat etmelidir. Vitamin ve uyarıcı ile birlikte arzu arttırılabilir ve mutlu bir cinsel yaşama kavuşulabilir. Tüm bunlar ışığında her türlü cinsel arzu artırıcı ilaç ve, krem ve jeli ile bu süreç hızlandırılır. Uyarıcı ilaçlar sağlık bakanlığından onaylı krem ve jelleri firmamızdan güvenle temin edebilirsiniz

20 Ara 2021 14:58

    © 2022 Ecza Trendi. Tüm hakları saklıdır.