WhatsApp Destek

900 ₺ ve üzeri siparişlerinizde KARGO BEDAVA

Cinsel İstek Artırıcı Damla Nedir?

Cinsel İstek Artırıcı Damla Nedir? Cinsel İsteksizlik Giderici Ürünler Eczane Bilgileri

Normal olarak cinsel düşünceleriniz veya arzularınız yoksa ve bu duyguların yokluğu sizi rahatsız ediyorsa, cinsel istek artırıcı damla alabilirsiniz. Size hipoaktif cinsel istek bozukluğu teşhisi de konulabilir. Bu teşhis sizin için doğru olsun ya da olmasın, doktorunuz cinsel dürtünüzün neden istediğiniz kadar yüksek olmadığını araştırabilir ve size yardımcı olacak yollar bulabilir. Cinsel istek artırıcı damla nedir? Bilgi için yazımızı hemen incele, devamını oku.

Doktorunuz tıbbi ve cinsel geçmişinizi sormanın yanı sıra şunları da yapabilir;

Pelvik muayene yaptırın. Pelvik muayene sırasında doktorunuz, genital dokuların incelmesi, vajinal kuruluk veya ağrıya neden olan dikişler gibi cinsel isteği azaltabilecek fiziksel değişikliklerin belirtilerini arayabilir. Cinsel istek artırıcı damla nedir özelinde genellikle kadınlar tarafından kullanılan bir damladır. Doktorunuz hormon seviyelerini kontrol etmek ve tiroid sorunları, diyabet, yüksek kolesterol ile karaciğer bozukluklarını kontrol etmek adına kan testleri isteyebilir. Uzman bir danışman veya seks terapisti, cinsel isteği azaltabilecek ilişkileri ve duygusal faktörleri daha iyi değerlendirebilir.

Cinsel İstek ve Tedavi

Çoğu kadın, bu durumun arkasındaki çeşitli nedenleri ele alan bir tedavi yaklaşımından yararlanır. Öneriler;

  • Cinsel eğitim
  • Doktor terapisi  
  • İlaçlar
  • Hormon tedavisi
  • Düzenli egzersiz
  • Stres yönetimi

 

Cinsel Eğitim ve Terapi

Cinsel sorunlarla uğraşma konusunda eğitimli bir seks terapisti veya danışmanıyla konuşmak cinsel isteği arttırmaya yardımcı olabilir. Cinsel istek artırıcı damla nedir açısından kadınlarda cinsel isteği artırma etkisi vardır. Terapi genellikle cinsel tepki ve cinsel teknikler hakkında bilgi içerir. Terapistiniz veya danışmanınız muhtemelen bir çift olarak yapmanız gereken okuma materyalleri veya egzersizler önerecektir. İlişki sorunlarını ele alan çift danışmanlığı da yakınlık ve arzu duygularını artırabilir.

İlaçlar, doktorunuz, cinsel yan etkilere neden olup olmadığını belirlemek için almakta olduğunuz ilaçlara bakmak isteyecektir. Örneğin paroksetin (Paxil) ve fluoksetin (Prozac, Sarafem) gibi antidepresanlar cinsel isteği azaltabilir. Farklı bir antidepresan türü olan bupropiona (Wellbutrin SR, Wellbutrin XL) genellikle cinsel isteği iyileştirir ve bazen cinsel ilgi veya uyarılma elde etmekte güçlük çeken kadınlara reçete edilebilir. Danışmanlık ile doktorunuz libidonuzu artırmak için ilaçlar reçete edebilir. Premenopozal kadınlar için Gıda ve İlaç Dairesi tarafından onaylanan seçenekler şunları içerir:

Cinsel İstek Arttırıcı İlaçlar

Flibanserin (Addii) günde bir kez yatmadan önce alınan bir haptır. Alkol almak veya vajinal mantar hastalıklarını gidermek için yaygın olarak kullanılan bir ilaç olan flukonazol (Diflucan) almak olası yan etkileri daha da kötüleştirebilir. Bremelanotid (Vyleesi), cinsel aktiviteden önce karın veya uyluk derisinin altına yapılan bir enjeksiyondur. Bazı kadınlar, ilk enjeksiyondan sonra daha sık görülen, ancak genellikle ikinci enjeksiyonla düzelen mide bulantısı olur. Diğer etkiler arasında baş ağrısı, kusma, kızarma ve enjeksiyon bölgesinde cilt reaksiyonu bulunur.

Hormon Tedavisi

Menopozun genitoüriner sendromunun belirtilerinden olan vajinanın kuruluğu veya daralması cinsel ilişkiyi kesintiye uğratabilir ve buna bağlı olarak arzuyu azaltabilir. Cinsel istek artırıcı damla nedir ile birlikte damla vajinaya uygulanabilir. Menopozun genitoüriner sendromunun semptomlarını hafifletmek için bazı hormonal ilaçlar cinsel ilişkiyi daha rahat duruma getirmeye katkı sağlayabilir. Ve seks sırasında daha rahat hissetme arzunuzu artırabilir.

Olası Hormonal Tedaviler

Östrojen haplar, spreyler ve jeller gibi birçok formda bulunur. Vajinal kremlerde ve fitillerde düşük östrojen dozları bulunur. Doktorunuz bu yolların her birinin risklerini ve faydalarını anlamanıza katkı sağlayabilir. Ancak östrojen, hipoaktif cinsel istek bozukluğu ile ilgili cinsel işlevi iyileştirmeyecektir. Testosteron erkek hormonu kadın cinsel işlevinde önemli bir rol oynar, ancak testosteron kadınlarda çok daha düşük miktarlarda bulunur. Testosteron, Gıda ve İlaç Dairesi tarafından kadınlarda cinsel işlev bozukluğu için onaylanmamıştır, ancak bazen kan basıncını düşürmeye yardımcı olması için etiket dışı olarak reçete verilebilir. Kadınlarda testosteron kullanımı tartışmalıdır. Almak sivilce, aşırı vücut kılları ve ruh hali ya da kişilik değişikliklerine neden olabilir.

Prasteron (Intrarosa), vajinada dihidroepiandrosteron hormonunu sağlar. İlişki sırasında ağrıyı hafifletmeye yardımcı olmak için doğrudan vajinaya uygulanabilir. Bu ilaç, menopozda genitoüriner sendroma bağlı orta ila şiddetli vajinal kuruluk semptomlarını hafifletmek için her gece kullanılır. Ospemifen (Osphena). Günlük olarak alınan bu hap, orta ila şiddetli menopozal genitoüriner sendromu olan kadınlarda ağrılı cinsel semptomların hafifletilmesine katkı sağlayabilir. Bu ilaç, meme kanseri geliştirme riski yüksek olan kadınlarda kullanım için onaylanmamıştır. Sitemizden ürünleri güvenle alabilirsiniz.

22 Ara 2021 11:04

    © 2022 Ecza Trendi. Tüm hakları saklıdır.