WhatsApp Destek

900 ₺ ve üzeri siparişlerinizde KARGO BEDAVA

Erken Boşalma Nedenleri Nelerdir?

Erken boşalma, cinsel hayat ile ilgili bir sorundur. Erkeğin kendini kontrol edemeyip birden boşalmasına denir. Buna denetimsiz boşalma adı da verilmektedir.

Erken boşalma, cinsel hayat ile ilgili bir sorundur. Erkeğin kendini kontrol edemeyip birden boşalmasına denir. Buna denetimsiz boşalma adı da verilmektedir. Erken boşalma durumu, genellikle 40 yaşından küçük olan erkeklerde görülmektedir. Eğer bu sorunla baş edilemezse erkek, cinsel ilişkiye bile girmek istemeyebilir. Çünkü erken boşalma, partnerin hiçbir zaman hoşuna gitmez. Her erkekte erken boşalma durumu olmaz.

Bu duruma neden olan başka durumlar vardır. Peki erken boşalma nedenleri nelerdir? Bu yazıda erken boşalmaya neden olan durumlar oldukça detaylı şekilde anlatılmıştır. Bazı erkekler, erken boşalma durumunu, son derece utanç verici bir sorun olarak kabul etmektedirler. Ancak böyle bir düşüncede olmak hatadır. Çünkü erken boşalma durumu ile baş edilebilir.

Cinsel Konuda Deneyimsiz Olmak

Cinsel konuda deneyimsiz olmak, erken boşalma nedenleri arasında yer almaktadır. Cinsellik, hem erkek hem de kadın açısından önemsenmeyecek bir durum değildir. Çünkü cinsellik, bedenin ve ruhun bir nevi ihtiyacıdır. Bu konuda nasıl hareket etmeniz gerektiğini, iyi bir cinsel ilişkinin nasıl olması gerektiğini iyi bilmelisiniz. Özellikle de cinsel hayata yeni bir adım attıysanız, deneyim kazanana kadar dikkatli ve özenli bir şekilde ilişkiye girmeniz gerekir. Aksi halde deneyimsiz bir cinsel hayat sürmeye devam ederseniz. Durum böyle olunca da erken boşalma durumları kaçınılmaz olur.

Erkeğin Vücuduna Karşı Negatif Algısı

Bazı erkekler, vücut yapılarını beğenmezler. Bu nedenden dolayı da cinsel ilişkiye girmek istemezler. Cinsel ilişkiye girseler bile hemen boşalırlar. İşte bu durum da yine erken boşalma nedenleri arasında yer alır. Erkeğin öncelikle kendi vücudunu beğenmesi gerekir. Özellikle de cinsel anlamda bir beğenme olmalıdır. Vücudunu beğenen bir erkek erken boşalma gibi bir durumla karşı karşıya kalmaz. Eğer sizde böyle bir durum söz konusu ise işe, öncelikle kendinizi beğenerek başlamalısınız. Erkek olduğunuzu sonuna kadar hissetmelisiniz.

Biyolojik Rahatsızlıklar

Çeşitli biyolojik rahatsızlıklar da erken boşalma nedenleri arasında bulunur. Bu tür durumlarda ise yapmanız gereken en doğru şey, hastalığın tedavisini görmektir. Eğer hastalık devam ederse erken boşalma sorunu da devam edecektir. Bu nedenle iyi bir tedavi ile hastalıktan kurtulmanız şarttır. Enfeksiyon, sinir sistemi hastalıkları ve hormon gibi durumlar erken boşalmaya etki etmektedir. Uzmanlar, bu hastalıkları yaşayan insanların cinsel hayatlarında bu gibi sorunları yaşamalarının doğal olduğunu söylemektedirler.

İlişki Durumu

Cinsellik kadın ile erkek arasında olur. Cinsellik yaşayan bireyler, birbirlerini de sevmelidirler. Eğer sevmeme gibi bir durum söz konusu olursa cinsel ilişki esnasında erken boşalma yaşanabilir. Özellikle ilişkileri yıpranan çiftlerde bu durum söz konusu olmaktadır. Çiftler aralarındaki heyecanı kaybetmeye başladıkları zaman cinselliği de geri planda tutmaya başlarlar. Bu yüzden de ilişkiye girip çıkmaları bir olur. İlişkilerde yaşanan diğer problemler de yine erken boşalmanın temelinde yatan nedenlerdendir.

Kaygılı Olmak

Erkeklerin düşünce yapıları kadınlarınkinden farklıdır. Bu nedenle başka bir işi yaparken birçok şeyi düşünebilirler. Bu durum cinsel ilişki esnasında da geçerlidir. Cinsel ilişki esnasında o zamanki sorunlarını düşünebilirler. Bu kaygı durumları ise bir an evvel cinsel ilişkiden çıkmak istemelerine neden olur. Bunun sonucunda ise hemen boşalırlar. İşte bu tür psikolojik sebepler de erken boşalmaya nedendir. Hatta erken boşalmanın nedenleri arasında en fazla yer edinen durumlar psikolojik sebeplerdir. Psikoloji, doğru ve iyi bir cinsel ilişki için çok önemlidir. Bundan dolayı cinsel ilişkiye girmeden önce psikolojinize çok dikkat edin.

Diğer Nedenler

Erken boşalmanın belli başlı nedenleri yukarıda verilmiştir. Ancak erken boşalmaya sebep olan başka durumlar da bulunur.

Bu durumlar şunlardır:

  • Cinsel bir istismar yaşamak
  • Cinsellik konusunda yanlış bilgiler edinmek
  • Çok fazla porno izlemek
  • Seks bağımlısı olmak
  • Özgüven eksikliği yaşamak
  • Cinsellikten korkmak

Gibi durumlar da yine erken boşalmaya sebebiyet vermektedir. Erken boşalma sorunu, tedavisi olmayan bir durum değildir. Böyle bir durum yaşıyorsanız, öncelikle sorunun kaynağını tespit etmeli ve ona göre bir yol izlemelisiniz. Eğer bu durumdan kurtulamazsanız, uzman hekimlerden destek alabilirsiniz. Bunun yanı sıra psikolojik destek alarak da erken boşalma sorunundan kolay bir şekilde kurtulabilirsiniz. Erken boşalma yaşayan erkekler, cinsel hayattan kısa zamanda sıkılırlar.

10 Oca 2022 11:53

    © 2022 Ecza Trendi. Tüm hakları saklıdır.