WhatsApp Destek

900 ₺ ve üzeri siparişlerinizde KARGO BEDAVA

İdrar Kaçırma Ve İdrar Yapamamaya Çözüm

Günümüzde sık sık idrara gitmek ya da birden bire gelen idrar hissiyatı veya idrarı tutamayıp idrar kaçırma durumu birçok insan tarafından şikâyet edinilen ve hayat kalitesini bozan durumlar arasındadır. Sık sık idrara gitmek, idrar kaçırmak, idrar yapamamak aşırı aktif mesane olarak adlandırılıyor.

Günde 8 defadan fazla idrara çıkan insanlar aktif mesane sorununa yakalanmış demektir. Üroloji de ise bu saydığımız idrar kaçırma ve idrar yapamamaya mesane pili ile çözüm bulunuyor.

Araştırmalar yardımı ile artık günümüzde ürolojide de tıpkı kalp organımıza takılan pil gibi vücuda takılan bir pil yardımı ile mesaneye gelen aktif sinirler kontrol altına alınır ve idrar kaçırma ve idrar yapamama gibi olumsuz uyarılar düzenlenir.

Mesane Pili Kime Uygulanır?

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi aşırı aktif mesane sorunu yaşayan kişiler başta olmak üzere mesane pili birçok hem üriner sistem kaynaklı hem de pelvik taban ağrılı kişilere uygulanır.

  • Aşırı aktif mesane sorunu yaşayan kişilere
  • Konstipasyon durumunda
  • Nörojen mesane durumunda
  • İnterstisyel Sistit hastalığında

Olan kişilere mesane pili ile çözüm bulunmaktadır.

Mesane Pili Nasıl Yapılır?

Mesane pili takımı 2 aşamada gerçekleştirilir. Yapılan bu iki işlemin her iki aşaması da genel anestezi ile ya da lokal anestezi kullanılarak yapılabilir. Sırtımızda kuyruk sokumuna yakın bir bölgenin cilt altında 6-7 cm içeride bir elektrot röntgen yardımı ile bölgeye yerleştirilir.

Bu elektrotun uç kısmı bir pil ile bağlanır ve 15 ila 20 gün boyunca cilt altında kalır. Bu süre zarfı boyunca eğer hastanın mesane problemlerinde azalma meydana gelirse pil kalıcı bir şekilde cilt altında görünmeyecek bölgesine yerleştirilir.

Bu sayede sürekli aktif mesane sorunu ile yaşayan hastanın günlük döngüsü değer kaybetmez ve hayat standartları olumlu yönde ilerler. Hasta çok kolay bir şekilde kısa sürede taburcu olabilir.

Aynı zamanda pilin ayarlarını doktor kontrolü ile ameliyat sonrası 2-5 hafta içerisinde yapılır. Ve en az 9-10 yıl hiç sorun çıkmadan devam etmektedir. Ayrıca uyarı kontrolünü hastalar istedikleri gibi yönetebilsinler diye de pili açıp kapatabilecekleri kontrol eden cihaz da yine hastalara verilmektedir.

Mesane Pilinde Başarı Oranı

Günümüzde hepimiz birçok ilaç kullanıyoruz. Çoğunuzda bilinçsiz kullanıyoruz. Kullanılan bilinçsiz ilaçlar ise vücudumuza direnç kazandırıyor ve bir süre sonra ilaçların etkilerini işe yaramaz hale getirebiliyor. Mesanemizde bilinçli hale gelebilecek bir bölümdür. Bu yüzden genel anlamda çoğu ilaca göre idrar kaçırma ve idrar yapamamaya mesane pili ile çözüm başarı oranı tabii ki de yüksektir.

Bu sayede mesane alınmak zorunda kalınmaz ve risk anlamında da en güzel şekilde tedavi edilmiş ve tamamlanmış olur. Günümüzde ayrıca nedensiz idrar yapmakta zorlanan ya da idrar yapamayan hastalarda mesane pili ile tedavi edilmektedir.

Genel anlamda aktif mesane sorunu olan hastalar günümüzde risk azlığı sebebi ve başarı oranı yüksekliği sebebi ile mesane pilini tercih etmektedirler. Bu sayede ağrısız acısız kısa sürede tedavi olmaktadırlar. Günden güne tedavi sayısı da artmaktadır.

25 Mar 17:06

    © 2022 Ecza Trendi. Tüm hakları saklıdır.