WhatsApp Destek

900 ₺ ve üzeri siparişlerinizde KARGO BEDAVA

Lifta 20 Mg Tadalafil Hap

Lifta 20 mg tadalafil hap penis sertleşmesi problemi yaşayan erkekler için üretilen içindeki kimyasal etken maddeler ile peniste sertleşmeyi sağlayan Sağlık bakanlığınca onaylı bir ilaçtır.

Lifta penis sertleşmesi problemi yaşayan erkekler için üretilen içindeki kimyasal etken maddeler ile peniste sertleşmeyi sağlayan Sağlık bakanlığınca onaylı bir ilaçtır. Lifta ilacının ana etken maddesini tadalafil oluşturmaktadır. Lifta hapının alınmasıyla birlikte cinsel istek artıp cinsel uyarımla birlikte peniste sertleşme sağlanmaktadır.

Erkeklerde penisin sertleşememesinin en yaygın sebebi penis içerisinde bulunan damarların çeşitli sebeplerle daralmasıdır. Bu daralma dolayısıyla penisin içerisinde yeteri miktarda kan depolanamamasından ötürü de peniste yeterli sertleşme gerçekleşememektedir.

İşte Lİfta ilacı içerisindeki tadalafil etken maddesi sayesinde penis içerisinde yer alan damarlarda genişleme yaratmaktadır. Genişleyen damarlara da daha fazla kan pompalanıp, bu damarlarda daha fazla kan depolanabildiğinden böylece peniste sertleşme sağlanmış olmaktadır.

Ancak lifta 20 mg tadalafil hap fizyolojik sebebe dayanan sertleşme problemlerinde etkili olabilmektedir. Çeşitli psikolojik sebep dolayısıyla da peniste sertleşme meydana gelemeyebilir. Bu tür problemi olanlar da lifta ilacı genellikle etkili olamamaktadır. Eczanelerde sertleşme sorununu gideren pek çok ilaç bulunmaktadır. Ancak lifta ilacı fiyat olarak diğer ilaçlardan çok daha uygundur.

Lifta Nedir Ne İşe Yarar?

Lifta ilacı fizyolojik sebebe dayanan sertleşme sorunlarını ortadan kaldıran ve etken maddesi tadalafil sayesinde sertleşmeyi sağlayan bir ilaçtır. Lifta ilacının alınması ve cinsel uyarımla birlikte peniste sertleşme sağlanmaktadır. Ayrıca lifta ilacının alınmasının cinsel isteği de arttırdığı belirtilmektedir. Ancak peniste yeterli sertleşmenin sağlanabilmesi için ilacın uygun ve yeterli dozda alınması önem arz etmektedir.

Toplumda daha fazla ilaç alınarak sertleşmenin sağlanmasının daha kolay olacağı yönünde yanlış bir algı bulunmaktadır. Ancak tam tersine aşırı doz ilaç alınması peniste sertleşmeyi sağlamayacağı gibi aşırı dozda ilaç alınması insan sağlığı açısından tehlikeli sonuçlar doğurabilecektir.

Lifta Yan Etkileri Var Mı?

Lifta ilacı Sağlık Bakanlığınca onaylı ve sadece eczanelerde satılan bir ilaçtır. Ancak her ilaçta olduğu gibi lifta ilacının da bazı yan etkileri vardır. Bu yan etkilerin görülmesi kişiden kişiye değişmekle birlikte bazı hastalıklara sahip olanlar ve yaşlılarda bu yan etkilerin görülmesi daha sık olmaktadır.

Lifta ilacının yaygın görülen yan etkilerinin bazıları şunlardır:

 • Gözde Kızarıklık
 • Alerjik Reaksiyon
 • Baş Ağrısı
 • Cilt Altı Damarların Gevşemesi
 • Sırt Ağrısı
 • Kızarma
 • Mide Hazımsızlıkları
 • Terleme
 • Çarpıntı
 • Baş Dönmesi
 • Yüz Şişmesi
 • İştahsızlık
 • Mide Rahatsızlıkları
 • Görme Bulanıklığı
 • Tansiyon Düşüklüğü
 • Döküntü
 • Bayılma
 • Göz Kapaklarının Şişmesi

Lifta ilacının kullanılmasından bu etkiler genellikle minimal ölçüde ve kısa süreli görülmektedir. Ancak bu etkilerin ağrılı, şiddetli olması ve uzun sürmesi halinde derhal gecikmeksizin doktora gidilmesi uzmanlarca tavsiye edilmektedir. Ayrıca böbrek ve karaciğer yetmezliği olan kişilerde lifta ilacının kullanılması önerilmemektedir.

Lifta Zararlı Mı?

Lifta 20 mg ilacı kullanımında istisnasız herkeste görülen bir zararı bulunmamaktadır. Ancak böbrek ve karaciğer yetmezliği olanlarda ilacın kullanılması önerilmemektedir. Ayrıca tansiyon ve kalp hastası olanlarda da lifta ilacının kullanımı ciddi tehlikelere yol açabilir. Kalp ilaçlarıyla birlikte lifta ilacı alınmasının kalp krizini tetiklediği yönünde araştırmalar mevcuttur. Lifta ilacının kullanılmak istenilmesi halinde ilacın uygun dozda alınması önem arz etmektedir. Aşırı dozda lifta ilacının alınması da sadece bu sebeple insan sağlığı açısından tehlikeli sonuçlar doğurabilmektedir.

Lifta Etkisi Ne Kadar?

Lifta ilacı uygun dozda alınırsa yaklaşık yarım saat içerisinde etkilerini göstermeye başlar. İlacın alınmasıyla birlikte bu etki kişiden kişiye değişmekle birlikte 12 ila 36 saat arasında devam etmektedir. Lifta ilacını diğer çoğu ilacın aksine aç veya tok karna almanız fark etmez. Aç veya tok karna olması fark etmeksizin lifta ilacını kullanabilirsiniz. Lifta ilacı 18 yaş altı için uygun değildir. Ancak ilacın kullanımıyla ilgili maksimum yaş tespit edilmemiştir. İlacın 40 yaşından sonra kullanılmak istenilmesi halinde uzmanlarca doktor kontrolünde ilacın kullanılması önerilmektedir. Ancak kişinin sağlık durumu yerindeyse ve kronik bir hastalığa sahip değilse daha ileriki yaşlarda da ilacın kullanılması mümkündür.

Lifta Alkolle Alınır mı?

Genel olarak doktorlarca lifta ilacının alkol ile birlikte alınması tavsiye edilmemektedir. Ancak kandaki alkol oranının yüzde birden aşağı olması halinde lifta ilacının alkol ile birlikte alınmasının herhangi bir tehlikesi olmayacağı da belirtilmektedir. Ancak yine de sağlık açısından risk oluşturmamak adına alkol alındığı günlerde lifta ilacının kullanılmaması gerekmektedir.

 

 

 

 

 

20 Tem 2022 18:21

  © 2022 Ecza Trendi. Tüm hakları saklıdır.